Products
Air Duct Cleaning Machine
1.Price:$950-$980
Power supply:550W
2.Brush speed:0-1400rpm adjustment
3.Applicable duct diameter:50-800mm
Features

KT-926
Portable Air Duct Cleaning Machine is widely use for Commercial air duct cleaning also Residential air duct cleaning.With high speed 0-1400r/min adjustment brush cleaning.usually work together with the high power vacuums do thorough cleaning inside the duct.

①The main unit ② Shaft (15m standard) ③Brush (4pcs sizes option) ④Remote control ⑤Power cord
Production Details
| Air Duct Cleaning Machine | |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Power | 550W |
| Brush speed | 0-1400r/min adjustment |
| Shafts | 15M(standard) |
| Brushes | 4pcs (size optional) |
| Weight | 15KG |
| Dimension | 440*240*320mm |
| Applicable duct diameter | 50-1000mm |
| Function | Long distance for single cleaning,suitable kinds of ducts |
Production Advantage
●Portable design easy to move easy to use
●0-1400r/min adjustment brush cleaning
●Long cleaning distance(one cleaning distance reach 30m)
●Applicable various ducts.(Duct diameter range from Φ50-Φ1000mm)
Buyer Reading
●The fault occurs under normal use will provide free maintenance services
Under the following circumstances, the company will refuse to provide free maintenance.
①Damage caused by improper use, maintenance and storage by consumers.
②Failing to install or use as instructed in the manual.
③Over the warranty period, or due to movement, fall caused by fault, scratch damaged machine.
●The price showed are for reference only
①This price is subject to changes in international exchange rates.
②The cheaper price we will offer if you buy large quantity.
Hot Tags: Air Duct Cleaning Machine, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



