Products
Commercial Air Duct Cleaning Equipment Near Me
Commercial air duct cleaning equipment near me
Model:KT-836
Function:brushing, vacuuming and camera
Price:$2500-$2800
Features
Commercial air duct cleaning equipment near me is mainly used in duct cleaning, detection, video, vacuuming, cleaning technology is the eternal theme, have machines can improve enterprise strength in order to undertake orders, can replace the manual into the pipeline cleaning, in the construction of remote control, safe, efficient and convenient.
Specification
| Technical Data Sheet | |
| Model No. | KT-836 |
| Name | Commercial air duct cleaning equipment near me |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 2800W |
| Brush Speed | 0-1400rpm, stepless adjustable |
| Suction Ability | 2000m³/h |
| Camera | HD camera, 10" HD LCD display |
| Hose | 50mm*15m (can be customized) |
| Light | LED headlight |
| Applicable Duct | Vertical, horizontal, round, rectangular |
| Applicable Duct Range | 100-800mm |
| Suction Duct Range | 100-500mm |
| Weight | 45kg |
| Main Unit Size | 460*402*762mm |
| Package | Export wooden case |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Hose: 15m*1pc Brush: 300/400/500/600mm, 1pc for each size |
Main Feature:
1.0-1400rpm brush speed adjustable
2.1180cfm vacuum or suction ability
3.10" HD camera for video recording and monitoring
4.English panel for export
5.Provide customized language for the machine, like Spanish, French, Italian etc.
6.Wooden case package can protect the machine well.
Product Photo



Our Services
1. Good knowledge on different market can meet special requirements.
2. Real manufacturer with our own factory located in Hefei, China
3. Strong professional technical team ensure to produce the top quality products.
4. Special cost control system ensure to provide the most favorable price.
5. Rich experience on cleaning equipment.
Hot Tags: commercial air duct cleaning equipment near me, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



