Products
KT836 AC Duct Cleaning Machine
1.USD 2500-2800 per piece, MOQ 1 piece.
2.2000㎡/h vacuum ability.
3.0-1400 rpm rotating brushing speed adjustable.
4.1080P night vision camera, 10"HD ipad screen display.
5.2800W pure copper larger motor.
6.100-800mm brushes for your seletion.
7.2 fliters reusable.
8.10 dust collector bags reusable.
9.Round and Rectangular ducts can be cleaned.
10.Vertical and Horizontal ducts can be cleaned.
Features
KT-836 AC DUCT CLEANING MACHINE:
BRUSHING&VACUUMING&CAMERA

| Brush Speed | 0-1400rpm adjustable |
| Suction Ability | 2000m3/h |
| Camera | 1080P |
| Screen | 10 inch ipad |
| Applicable duct range |
Round and Rectangular duct cleaning Vertical and Horizontal duct cleaning 100-800mm duct cleaning |
| Power | 2800W |
| Voltage | 220-240V/110-120V |
| Hose | 50mm*15m (can be customized) |
| Weight | 43.5kg |
| Size | 460*402*700mm |
| KT-836 ac duct cleaning machine standard packing list |
Main unit: 1pc Hose: 15m*1pc Brush: 4pcs. Brush sizes: 100mm/200mm/300/400/500/600mm/700mm/800mm. |

Why clean air ducts?
Clean ventilation ducts are essential for maintaining a healthy and hygienic living environment. It helps maintain
good indoor air quality and prevents allergens, mold and dust buildup, helping to ensure optimal performance of
HVAC systems. It also helps to save energy and reduce wear and tear on equipment. KT-836 ac duct cleaning
machine work very efficiently for dirty ducts.

FAQ:
1. Q: Why choose us?
A: We are the manufacturer, with our own technical team, full connection with customers.
KT-836 ac duct cleaning machine come with CE and ISO, best quality with best service.
2. Q: How long to delivery?
A: Shipping within 3 days, 10 days to delivery by Air, 30 days to delivery by Sea.
3. Q: What's the warranty?
A: One year warranty, all parts free within warranty, free technical support for life.
4. Q: Can we customize the product?
A: Yes, customized logo and design.


| Model No. | KT-836A air conditioning ventilation cleaning machine |
|
Voltage |
220-240V/110V |
|
Power |
2800W |
|
Brush Speed |
0-1400rpm, stepless adjustable |
|
Suction Ability |
1180CFM (2000m³/h) |
|
Hose length |
15m (can be customized to 20m) |
|
Applicable duct range |
φ100-800mm |
|
Suction duct range |
φ100-500mm |
|
Dimension for main unit |
460*402*762mm |
|
Weight for main unit |
45kg |
Hot Tags: kt836 ac duct cleaning machine, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



