Products
Rotary Brush Duct Cleaning Machine
Rotary brush duct cleaning machine
Price:$1400-$1800
Model:KT-928
Features
Brief introduction
New design KT-928 Rotary brush duct cleaning machine with 22m/45m hose
KT-928 is our new design, and the hose can be lengthed into extra long 45m. It's suitable to ducts from 80mm to 500mm.
KT-928 rotary brush duct cleaning machine is specially used for air duct cleaning. The applicable duct range is 80-500mm. Brush speed is 0-1000rpm stepless adjustable. The hose is 22m or 45m for your option. It owns strong ability to remove dust and scale.
Specification
| Model no. | KT-928 |
| Name | Duct cleaning machine |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 200W |
| Brush Speed | 0-1000rpm, stepless adjustable |
| Hose | 22m (45m for option with $300 extra cost) |
| Applicable duct range | 80-500mm |
| Size | 915*545*885mm |
| Weight | 43kg |
| Standard Packing List |
Main unit: 1pc Hose: 1pc Brush: 300/400/500/600mm, 1pc for each size |
Product photo
FAQ
Q: Can you do OEM and ODM?
A: Yes, OEM and ODM are both acceptable. The color, brand and package can customize.
Q: What’s is your shipping service?
A: We can provide services for vessel booking, goods consolidation, customs declaration, shipping documents preparation and delivery bulk at the shipping port.
Q: What’s your after-sale service?
A: Our quality warranty period is one year. Any quality problem will be solved to customer satisfactions.
Q: Do you have CE certification?
A: All of our products are CE certified.
Hot Tags: rotary brush duct cleaning machine, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
No Information
You Might Also Like
Send Inquiry



