Products
Ventilation Cleaning Duct Cleaning Equipment
ventilation cleaning duct cleaning equipment
Model:KT-836
Function:brushing, vacuuming and camera
Price:$2500-$2700
Features
ventilation cleaning duct cleaning equipment is mainly used for air duct cleaning in commercial and residential.
Specification
| Technical Data Sheet | |
| Model No. | KT-836 |
| Name | ventilation cleaning duct cleaning equipment |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 2800W |
| Brush Speed | 0-1400rpm, stepless adjustable |
| Suction Ability | 2000m³/h |
| Camera | HD camera, 10" HD LCD display |
| Hose | 50mm*15m (can be customized) |
| Light | LED headlight |
| Applicable Duct | Vertical, horizontal, round, rectangular |
| Applicable Duct Range | 100-800mm |
| Suction Duct Range | 100-500mm |
| Weight | 45kg |
| Main Unit Size | 460*402*762mm |
| Package | Export wooden case |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Hose: 15m*1pc Brush: 300/400/500/600mm, 1pc for each size |
Product advantage:
Product Photo



FAQ
1: Are you factory or only company?
We are a manufacturer with workshops to produce products such as cable chain, guard shield, bellow covers which help protect your machines.
2: Why we can choose you?
1) Professional-- We have worked in the this industry for more than 20 years,our products have been tested by coutless clients.
2) Relialbe -- We are a real factory, we follow principle of win-win.
3) Competitiveness -- All products are made within our factory, short links of transaction is going to save your money.
3: How about the shipping cost?
If your goods is not large, we can make delivery via express or air, if your goods is large, we will give you options on different Trade term for your selection.
4: How about the price?
Final quotation is according to receiving full description of the product you want, size, material, quantity etc.
5: How about the sample time? What about the payment?
Sample time 1-7 days after your payment received depends on different models you select.
T/T, we can accept flexible payment by West Union, Paypal, Credit card etc.
Hot Tags: ventilation cleaning duct cleaning equipment, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



