Products
HVAC DUCT CLEANER CLEANING MACHINE
HVAC DUCT CLEANER CLEANING MACHINE
Model:KT-836
Function:brushing, vacuuming and camera
Price:$2500-$2800
Features
HVAC DUCT CLEANER CLEANING MACHINE is mainly used in duct cleaning, brushing, detection, video recording, vacuuming.
Specification
| Technical Data Sheet | |
| Model No. | KT-836 |
| Name | HVAC DUCT CLEANER CLEANING MACHINE |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 2800W |
| Brush Speed | 0-1400rpm, stepless adjustable |
| Suction Ability | 2000m³/h |
| Camera | HD camera, 10" HD LCD display |
| Hose | 50mm*15m (can be customized) |
| Light | LED headlight |
| Applicable Duct | Vertical, horizontal, round, rectangular |
| Applicable Duct Range | 100-800mm |
| Suction Duct Range | 100-500mm |
| Weight | 45kg |
| Main Unit Size | 460*402*762mm |
| Package | Export wooden case |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Hose: 15m*1pc Brush: 300/400/500/600mm, 1pc for each size |
Product advantage:
Product Photo



FAQ
1. What's your payment term?
We accept TT, LC and west union or you can pay online by credit card.
2. Do you have after-sale service?
Our quality and service is our life, so even after your buying, we still offer after sale services, different from other supplier.
3. How long is your delivery time?
Our delivery time is 3-7 days, depending on your amount.
4. Do you have MOQ requirement?
No, we have no MOQ, so you can just order 1 set.
Hot Tags: hvac duct cleaner cleaning machine, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry


