Products
KT-836 Air Duct Cleaner
KT-836 duct cleaning machine with vacuum
Camera for option
Price:$2350-$3000
Features
KT-836 air duct cleaner
Specification
| Technical Data Sheet | |
| Model No. | KT-836 |
| Name | KT-836 Air Duct Cleaner |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 2800W |
| Brush Speed | 0-1400rpm, stepless adjustable |
| Suction Ability | 2000m³/h |
| Camera | HD camera, 10" HD LCD display |
| Hose | 50mm*15m (can be customized) |
| Light | LED headlight |
| Applicable Duct | Vertical, horizontal, round, rectangular |
| Applicable Duct Range | 100-800mm |
| Suction Duct Range | 100-500mm |
| Weight | 45kg |
| Main Unit Size | 460*402*762mm |
| Package | Export wooden case |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Hose: 15m*1pc Brush: 300/400/500/600mm, 1pc for each size |
Product Photo



FAQ
Q: How long is your delivery time?
A: The general delivery time is 3-7 days after receiving your order confirmation. Another, if we have the goods in stock, it will only take 1-2 days.
Q: What is your term of payment?
A: TT, credit card, western union, Paypal etc.
Q: Which certificate do you have?
A: CE.
Q: What’s is your shipping service?
A: We can provide services for vessel booking, goods consolidation, customs declaration, shipping documents preparation and delivery bulk at the shipping port.
Hot Tags: kt-836 air duct cleaner, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



