Products
Hotel Grease Duct Hood Cleaning Equipment
The KT-8050 kitchen hood cleaning foam generator
Price:$1200-$2400
Features
Brief introduction of Hotel grease duct hood cleaning equipment
The kitchen hood cleaning foam generator can co-work with KT-8001 kitchen exhaust cleaning machine, which is specially developed for kitchen fume ducts in restaurants, hotels, equipping with an innovative brush and spray cleaner at the same time. The kitchen hood cleaning foam generator has efficient disinfection and cleaning capabilities.
Specification of Hotel grease duct hood cleaning equipment
| Model no. | KT-8050 |
| Name | Hotel grease duct hood cleaning equipment |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 1500W |
| Pressure | 0.15-0.25mpa |
| Weight | 30kg |
| Size | 34*54*94cm |
| Hose | PVC, 5m*10mm |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Hose: 1pc |


WHY US
△ We have over 13 years manufacturing experience.
△ We have gotten certification of CE.
△ Our products have at least 1 year warranty.
△ We have a 10 People QC team to check and gaurantee the quality.
△ Our customers cover all over the world.
△ We can promise a short delivery time.
△ We are very professtional in international business, we are familiar of all the rules of
international business.
Hot Tags: hotel grease duct hood cleaning equipment, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



