Products
Features
Flexible Shaft Tube Cleaning Machine
1. Product Parameter
| Technical Data Sheet | |
| Model no. | KT-208 |
| Name | Flexible Shaft Tube Cleaning Machine |
| Voltage | 220-240V/110V |
| Power | 375W |
| Brush Speed | 900rpm |
| Flexible Shaft | 6/8/10/12mm*7.6m (can be customized) |
| Weight | 19KG |
| Size | 185*335*355mm |
| Package | Export standard package |
| Applicable Tube's Diameter | 6.5-25.4mm |
| Standard Packing List | Main unit: 1pc Flexible shaft: 7.6m*2pcs Brush: 10pcs Water pipe: 20m*1pc Foot switch: 1pc |
| Advantages | 1.Water is inlet on shaft directly to protect the main unit from water 2.Portable design 3.Brushing with water jetting 4.Foot switch |


2. Product Description
Flexible Shaft Tube Cleaning Machine is suitable for all kinds of tubes internal cleaning. Flexible Shaft Tube Cleaning Machine has the stable performance.
3. Features:
Stable performance
Dual control lines
Main line + standby line
Ensure the smooth completion of the project.
Star of the cost performance
One year warranty
FAQ
1. Where is your factory located?
In Hefei city, China.
2. When did your factory established?
Since 2003
3. What is your main market?
Europe, The North America, South America, Australia, The middle east, and etc.
4. How many square meters of your factory?
More than 3000 square meter.
5. How many workers in your factory?
120 workers.
Hot Tags: flexible shaft tube cleaning machine, China, factory, price, cheap, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
You Might Also Like
Send Inquiry



